Prostowniki samochodowe

Prostownik samochodowy – na to zwróć uwagę przy wyborze

Prostownik samochodowy to urządzenie, o którym często nie myślimy dopóty, dopóki nie staniemy przed koniecznością jego użycia. A to może zdarzyć się o wiele szybciej, niż się spodziewamy! Wystarczy bowiem nawet niewielkie niedopatrzenie, jak zostawienie na noc załączonych świateł czy niedomknięte drzwi, przez które świeci się wewnętrzna lampka, by rano ze zdziwieniem odkryć, że akumulator się rozładował i samochód nie odpali. Również bardzo niskie temperatury zimą nie sprzyjają żywotności akumulatora i kilkanaście stopni na minusie może spowodować, że konieczne będzie ładowanie akumulatora.

Warto więc mieć to urządzenie w swoim garażu, by w razie potrzeby niezwłocznie po nie sięgnąć. Przy zakupie prostownika koniecznie zwróć uwagę na moc prądu ładowania. Przyjmuje się, że powinna ona wynosić jedną dziesiątą pojemności akumulatora. W sklepach znajdziesz również prostowniki z funkcją automatycznego doboru mocy ładowania do pojemności akumulatora.

Prostowniki samochodowe z rozruchem

Prostowniki samochodowe z rozruchem to urządzenia niezbędne wówczas, gdy zaskoczy Cię rozładowany akumulator, jednak nie możesz pozwolić sobie na ładowanie, bo musisz jechać. Prostownik z rozruchem pozwoli w takiej sytuacji na uruchomienie zapłonu i umożliwi jazdę samochodem. To niewielkie urządzenie, które możesz mieć na stałe w swoim samochodzie, np. w bagażniku. Prostownik z rozruchem powinien być dopasowany do typu silnika.

Prostowniki do samochodu – przeciętny koszt

Prostowniki do samochodu nie są drogimi urządzeniami. Podstawowe modele kupisz już nawet za kilkadziesiąt złotych. Wybór prostowników jest dość spory – od prostych ładowarek transformatorowych, przez prostowniki mikroprocesorowe, aż po te przystosowane do pracy z dużym obciążeniem.

Ceny prostowników są uzależnione przede wszystkim od ich rodzaju, a także jakości wykonania i niezawodności. Warto stawiać na urządzenia znanych i lubianych marek cieszących się zaufaniem.

Koszt prostownika mieści się w widełkach pomiędzy kilkadziesiąt a kilkaset złotych, przy czym te najdroższe modele są zwykle wykorzystywane do profesjonalnych, ciężkich maszyn.

Prostowniki samochodowe w sklepie a-market

W ofercie sklepu a-market znajdziesz różne modele prostowników samochodowych, dzięki czemu z łatwością wybierzesz dokładnie ten model, który będzie najwłaściwszy na Twoje potrzeby. Wszystkie produkty, jakie znajdziesz w naszym sklepie, to synonim doskonałej jakości, długiej żywotności i satysfakcji z użytkowania przez wiele lat. Sprawdź aktualną ofertę i zobacz, co znajdziesz wśród naszego asortymentu.