Łańcuchy samochodowe Wrocław

 

Łańcuchy śniegowe Wrocław – przygotowanie na najtrudniejsze warunki

Chociaż doświadczamy ocieplenia klimatu na wielu frontach, siarczyste zimy wciąż potrafią napsuć krwi kierowcom. Nie chodzi tutaj o pierwsze opady i przymrozki i zszokowanych właścicieli samochodów na letnich oponach. Przede wszystkim mowa tutaj o naprawdę ciężkich warunkach, których możemy nie raz doświadczyć w górach lub na wyżynnych terenach. Do jazdy po takiej trasie będą niezbędne łańcuchy śniegowe. Wrocław jest oddalony zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Sudetów. Mogą one na pierwszy rzut oka wyglądać niepozornie, jednak bardzo dużo kierowców zbagatelizowało ich zimową aurę, przez co potem zakopywali się w śniegu. W takim wypadku warto na opony nałożyć właśnie łańcuchy, które ułatwiają jazdę w trudnych warunkach. Nie są one obowiązkowym wyposażeniem pojazdu, jak apteczka czy trójkąt ostrzegawczy, jednak warto je mieć szczególnie w trakcie najchłodniejszych miesięcy w roku.

Łańcuchy śniegowe Wrocław – z czego są wykonane?

Na każdą dłuższą trasę, szczególnie w rejonach górskich, powinno się mieć w bagażniku łańcuchy śniegowe. Wrocław to zaledwie jedno z wielu miast, w których mogą się one bardzo przydać. Warto jednak poznać ich konstrukcję oraz przede wszystkim materiału, które zostały użyte przy ich powstawaniu. Łańcuchy przyjmują kształt metalowych ogniw, które zakładamy na koła osi napędowej. Muszą one zarówno wytrzymywać tarcie ze strony samych kół oraz opon, jak również doskonale radzić sobie z ośnieżoną oraz zlodowaciałą jezdnią. W tym celu do jego powstania wykorzystuje się najwyższej jakości metale. Należą do nich nikiel, mangan oraz chrom, a czasami są one wzbogacone o dodatki z tytanu. Możemy również spotkać się z modelami wykonanymi z tworzywa sztucznego, które są dodatkowo wyposażone w kolce wzmacniające przyczepność. Występują w sprzedaży również tzw. łańcuchy tekstylne charakteryzujące się łatwiejszym sposobem montażu. 

Łańcuchy śniegowe – Wrocław i okolice

Na naszej stronie internetowej możecie kupić rozmaite łańcuchy śniegowe. Wrocław oraz region Dolnego Śląska to główny obszar naszych działań, jednak oczywiście można zamówić je do dowolnego miejsca w Polsce. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Przede wszystkim są one przeznaczone do jazdy w naprawdę trudnych warunkach, a nie przy delikatnych opadach śniegu. Ich niewłaściwe wykorzystanie może okazać się bardzo problematyczne. Możemy nie tylko uszkodzić sam łańcuch, ale także koła oraz opony w naszym pojeździe. Chociaż warto posiadać ich komplet w bagażniku w trakcie zimowych eskapad, to jednak nie należy ich używać pochopnie gdy ilość śniegu na drodze jest tylko incydentalna.