Kamery cofania

Kamery cofania — do czego służą?

Kamery cofania zostały zaprojektowane po to, aby zapewnić bezpieczeństwo oraz wygodne parkowanie. Zwiększają kąt widzenia i dodatkowo ułatwiają poruszanie się po parkingu, nawet podczas złej pogody. Kamera powinna być dobrze dobrana oraz zainstalowana, wówczas ochroni przed zderzeniem się z różnymi przeszkodami takimi jak słupki, krawężniki, inne samochody czy nawet piesi. Kamera cofania daje dużo lepszy pogląd niż lusterko wsteczne. Dostępnych jest wiele modeli, które można dobrać do swoich potrzeb. 

Kamera cofania — jaką wybrać?

Większość kamer wizualnie wygląda tak samo oraz montuje się je w ten sam sposób. Różnica następuje w parametrach i zaawansowaniu technicznym urządzenia. Kamera cofania występuje również w najbardziej podstawowej i uniwersalnej odsłonie. Niektóre z nich są zintegrowane ze specjalną ramką, którą mocuje się na tablicy rejestracyjnej auta. Można pokusić się o model, wyświetlający obraz na załączonym w zestawie lusterku wstecznym. Kamerę zamontujesz również na dachu samochodu. Podczas wyboru odpowiedniego urządzenia, koniecznie należy zwrócić uwagę, jaki jest kąt widzenia. Bardzo istotne dla kierowcy jest także to, jak i gdzie będzie wyświetlany obraz z kamery. Obraz powinien być zazwyczaj umieszczony na przedniej szybie, tak, aby kierowca mógł na niego wygodnie spoglądać podczas parkowania auta. 

Kamera parkowania — gdzie ją zamontować?

Kamera parkowania powinna znaleźć się w takim miejscu, aby kierowca mógł uzyskać najpełniejszy obraz. Zazwyczaj montowana jest przy tablicy rejestracyjnej lub nawet w obudowie świateł. Trzeba pamiętać, że im wyżej jest usytuowana, tym lepszy będzie podgląd.

Kamery cofania — jakie są korzyści z ich używania?

Kamery cofania pozwalają na łatwe, szybkie i przede wszystkim bezpieczne parkowanie również w nocy dzięki diodm IR. Dodatkowo zwiększają pole widzenia, dzięki któremu widoczny jest szeroki kąt obrazu znajdującego się z tyłu samochodu. Większość kamerek jest uniwersalna, dlatego świetnie sprawdzi się w każdym modelu samochodu.