Apteczki samochodowe

Apteczki samochodowe – AUTO-MARKET

Apteczka samochodowa jest najważniejszym pasażerem każdego pojazdu na drodze. Może uratować życie w skrajnej sytuacji i zdecydowanie nie powinno się wyruszać w trasę bez niej w bagażniku. Jako AUTO MARKET – zajmujemy się dystrybucją wysokiej jakości części, olejów i akcesoriów samochodowych. Apteczki samochodowe, które znajdziesz w niniejszej kategorii, są solidnie wykonane i w pełni wyposażone – postaw na bezpieczeństwo swoje, pasażerów i innych osób na drodze. Zadbaj o to, by apteczkę samochodową mieć zawsze pod ręką!

Apteczka samochodowa – czy jest obowiązkowa?

Czy posiadanie apteczki samochodowej jest obowiązkiem każdego kierowcy? W myśl panujących w Polsce przepisów kierowca nie ma obowiązku posiadania w aucie apteczki. Uważamy jednak, że zestawu przedmiotów mogących uratować życie nie powinno zabraknąć w żadnym aucie. Wyruszanie w podróż bez apteczki jest skrajną nieodpowiedzialnością i świadczy o braku wyobraźni kierowcy. W kryzysowej sytuacji każda minuta jest na wagę złota – przy użyciu akcesoriów z takiego zestawu, możesz zatamować krwawienie czy uchronić osobę poszkodowaną przed wychłodzeniem. Warto również nadmienić, że apteczka samochodowa jest obowiązkowa w wielu krajach Europy. Jeżeli więc planujesz zagraniczną podróż, to koniecznie spakuj ją do auta i sprawdź, czy jest ona w pełni wyposażona!

Samochodowe apteczki – co powinno się w nich znaleźć?

Jak wyposażone powinny być samochodowe apteczki? Powinny się w nich znajdować takie akcesoria jak zestaw plastrów i bandaży, gaza jałowa, koc termiczny (koc termoizolacyjny lub folia NRC), opaski uciskowe, rękawice jednorazowe czy ustniki do sztucznego oddychania. Wszystkie te przedmioty muszą być sterylnie zapakowane. Przed wyruszeniem w trasę warto skontrolować aktualny stan apteczki oraz odświeżyć wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Apteczka samochodowa – wymarzony prezent dla młodego kierowcy

Pomimo tego, że w Polsce za brak posiadania apteczki samochodowej nie dostaniemy mandatu, to akcesorium to po prostu musi znaleźć się w każdym samochodzie. Warto więc wyrabiać ten pozytywny nawyk już od pierwszych przejechanych kilometrów. Apteczka samochodowa może być więc wspaniałym prezentem dla młodego kierowcy. To prezent nie tylko praktyczny, lecz również edukacyjny – przysłowiowe zdane prawko często wyzwala wodze ułańskiej fantazji. Poważna rozmowa i wręczenie prezentu w postaci apteczki może uchronić młodego kierowcę przed niebezpiecznymi sytuacjami na drodze.