Koguty taxi

Koguty taxi – lampy taxi

Kogut taxi to lampa umieszczana na dachu samochodu pełniącego rolę taksówki. W myśl panujących przepisów kogut jest obowiązkowym elementem oznakowania każdej taksówki. Jest przede wszystkim informacją dla pozostałych uczestników ruchu drogowego, że dany pojazd może korzystać z niektórych przywilejów drogowych. To między innymi możliwość parkowania w niedostępnych dla pozostałych uczestników ruchu drogowego miejscach czy poruszanie się buspasem. Kogut taxi na dachu samochodu, jest oczywiście także informacją dla osób, które szukają wolnej taksówki. Warto więc zadbać o to, aby kogut taxi był estetycznie wykonany i stanowił ozdobę wozu służbowego – jest on wszak jego główną reklamą!

Kogut na taxi – AUTO MARKET

Nasza firma zajmuje się dystrybucją części, akcesoriów i kosmetyków samochodowych. Starannie dobieramy dostawców, z którymi podejmujemy współpracę, dlatego oferowane przez nas produkty cechują się bezawaryjnością i wysoką jakością wykonania. Każdy kogut na taxi kupiony w naszym sklepie będzie stanowił estetyczną reklamę oferowanej usługi przewozowej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Taxi kogut – kiedy jest obowiązkowy?

Umieszczenie koguta taxi na dachu samochodu w trakcie realizowania usługi jest obowiązkiem zarówno taksówkarza, jak i użytkownika jednej z popularnych aplikacji do przewozu osób. Taxi kogut powinien zawsze znaleźć się na dachu samochodu, jeżeli wewnątrz znajdują się osoby płacące za przejazd. Za jego ewentualny brak grozi mandat oraz kara administracyjna określona w toku postępowania przez Inspekcję Transportu Drogowego.

Jakim światłem może świecić kogut taksówki?

W myśl panujących przepisów kogut taksówki powinien być widoczny z odległości 50 metrów przy dobrych warunkach pogodowych. Powinien świecić żółtym, bądź białym światłem. Napis na kogucie musi być czytelny i wyraźny. Podświetlony kogut świadczy o tym, że dana taksówka jest wolna. Podświetlanie koguta powinno się wyłączyć podczas przewozu pasażerów.

Kogut na taxi – czy można go umieścić na zwykłym samochodzie?

Za umieszczenie koguta na dachu nieuprawnionego samochodu grozi mandat oraz ewentualna grzywna ustalana w ramach postępowania administracyjnego. Niestety wciąż wiele osób wpada na pomysł montażu koguta na dachu samochodu, aby inni uczestnicy ruchu traktowali dany wóz w uprzywilejowany sposób. Możliwość jazdy buspasem to oczywiście szansa na ominięcie korków, jednak ewentualne konsekwencje takiego poczynania nie są warte tych kilku zaoszczędzonych minut.