Koguty ostrzegawcze

Koguty ostrzegawcze – AUTO-MARKET

Jako AUTO-MARKET zajmujemy się internetową i bezpośrednią dystrybucją akcesoriów, części oraz innych produktów motoryzacyjnych. W tej kategorii znajdziesz koguty ostrzegawcze – oferujemy wyłącznie produkty przetestowane w praktyce i pochodzące od sprawdzonych dostawców. Każdy kogut ostrzegawczy dostępny naszym sklepie został wykonany z trwałego tworzywa sztucznego i na bazie jakościowych podzespołów. Koguty ostrzegawcze od AUTO-MARKET bez obaw można umieścić na dachu uprzywilejowanego samochodu – będą działały zgodnie z przeznaczeniem w każdych warunkach pogodowych i drogowych.

Kogut ostrzegawczy – najwyższa jakość wykonania

W przypadku oznakowania wozów uprzywilejowanych nie ma miejsca na półśrodki – dlatego postaw na najwyższą jakość, jaką zapewni Ci AUTO-MARKET. Przykładem tej jakości może być każdy kogut ostrzegawczy dostępny w ofercie naszego sklepu. Przezroczysty plastik nie matowieje pod wpływem działania promieni słonecznych i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne powstałe wskutek mikrouszkodzeń wywoływanych przez zderzenia z owadami czy drobinkami żwiru na drodze. Ze względu na szczelną, dobrze spasowaną obudowę wilgoć nie przedostaje się do środka, tak więc ryzyko zwarcia czy przepięcia wewnątrz obudowy jest praktycznie zerowe. Żarówka w naszych kogutach odznacza się wysoką żywotnością i niskim zużyciem energii, dlatego nie obciąża ona nadto akumulatora i może świecić nawet w czasie postoju.

Kogut – ostrzegawcze sygnały świetlne dla uczestników ruchu drogowego

Kogut ostrzegawczy jest jednym z podstawowych elementów oznakowania uprzywilejowanego samochodu. Taki kogut, ostrzegawcze sygnały świetlne emituje dzięki żarówce zamkniętej w przezroczystym kloszu barwy pomarańczowej. Dzięki tym sygnałom świetlnym pozostali kierowcy wiedzą, że mają do czynienia z wozem uprzywilejowanym, czyli posiadającym szersze uprawnienia do poruszania w ramach ruchu drogowego. Takie pojazdy uprzywilejowane to na przykład wozy pomocy drogowej, niektórych służb czy maszyny budowlane, które aktualnie realizują prace na danej drodze.

Ostrzegawcze koguty – czy każdy może z nich korzystać?

Tak jak już wspomnieliśmy, ostrzegawcze koguty mogą być wykorzystywane jedynie przez określone służby i grupy zawodowe. Oznakowanie pojazdu kogutem bez posiadania odpowiednich uprawnień najprawdopodobniej poskutkuje obciążeniem kierowcy mandatem bądź grzywną. Forma i wysokość takiej kary jest uzależniona od aktualnie panujących przepisów i może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.